Darba sākšana siltumnīcas dārzkopībā


Ikviens, kurš ir uzstādījis siltumnīcu, zina, ka šis process ir daudz darba. Bet, kad struktūra ir uzbūvēta, var sākties īstās izklaides. Kāds ir nākamais solis? Šajā rakstā mēs izpētīsim jūsu siltumnīcas iestatīšanas procesu un gatavošanos sākt siltumnīcu dārzkopību.

Jaunās siltumnīcas plānošanas process ir gandrīz tikpat liels darbs kā pašas struktūras celtniecība. Ir tik daudz jautājumu, uz kuriem jāatbild! Cik lielai vajadzētu būt jūsu siltumnīcai? Kāda ir pareizā atrašanās vieta? Kāds siltumnīcas tips jums ir piemērots? Plānošanas posms vien var ilgt vairākus mēnešus, kā arī papildu laiks un sviedru darbs siltumnīcas celtniecībā.

darbinieku darba drošība un veselības

Bet, kad tas viss ir izdarīts, var sākties īstās izpriecas! Kāds ir nākamais solis, kad esat uzbūvējis savu siltumnīcu? Kā jūs organizējat savu siltumnīcu un kā gatavoties sākt siltumnīcu dārzkopību?

Parasti pirmais solis ir auga veida noteikšana, kuru vēlaties audzēt. Vai jūs audzējat tropisku augu, kas paliks siltumnīcā visa gada garumā? Vai arī jūs savus augus no sēklām sākat agrā pavasarī ar nolūku tos pārvietot ārpus telpām, kad laika apstākļi sasilda? Jūsu audzēto augu tips ietekmēs jūsu siltumnīcas sakārtošanu, ieskaitot nepieciešamo plauktu un darbvietas veidu.

Piemēram, ja esat iegādājies siltumnīcas komplektu, iespējams, varēsit iegādāties arī plauktus, kas tieši iespiež siltumnīcas sienās. Šis plauktu veids ir laba izvēle, jo tas ietaupa vietu un parasti ir viegli uzstādīt. Darba stendam vai podainai virsmai meklējiet kaut ko izturīgu un izturīgu. Režģa virsma ir jauka, jo zeme var nokrist caur plaisām un uz zemes vai arī atkritumu savākšanas tvertnē, kuru novietojat zemāk. No otras puses, gludā virsma ļauj to viegli notīrīt.

Augsnes sagatavošana ir ļoti svarīgs pirmais solis šajā procesā. Apmeklējiet vietējo dārzu centru un aprunājieties ar profesionāli par to, kāda veida augsne jums nepieciešama. Dažādiem augiem būs nepieciešams atšķirīgs augsnes pH līmenis, un Tester komplektu var lēti iegādāties dārza veikalā. Tas ir lielisks veids, kā sākt, jo augsnes maisījums būs bagāts ar barības vielām, kas jūsu augiem vajadzīgas. Pārliecinieties, ka jūsu jaunajā augsnes maisījumā ir smiltis, kūdras sūnas, perlīts, vermikulīts un priežu miza.

Vēl viena iespēja iegūt labu augsni ir sākt savu kompostēšanas sistēmu.

Pārmērīga laistīšana siltumnīcā var izraisīt augu mirstību siltumnīcas klimata kontroles sistēmas dēļ. Ūdeni drīkst tikai tad, kad augsne jūtas sausa. Ja dažas dienas būsit ārpus pilsētas, pirms rokas dokumentējiet savus laistīšanas ieradumus apmēram nedēļu. Tādā veidā, ja jūs lūgsit draugam vai kaimiņam ūdeni jums prombūtnes laikā, jūs varēsit precīzi pateikt, cik bieži viņiem būs nepieciešams ūdens.

Siltumnīcas dārzkopība ir lielisks hobijs un lielisks veids, kā uzlabot savas prasmes dārzkopībā. Kad būs paveikts siltumnīcas plānošanas un montāžas smagais darbs, jūs apbalvosit ar daudzu gadu baudījumu, kas pavadīts jūsu siltumnīcā.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *