Siltumnīcas dārzkopības ieguvumi


Šajā rakstā mēs izskaidrosim, kas ir tik lieliski siltumnīcu dārzkopībā.

Tiem no mums, kas dzīvo aukstā klimatā, katru gadu piedzīvo piecus vai vairāk ziemas ziemus, siltumnīcu dārzkopības ieguvumi var būt milzīgi. Siltumnīcu dārzkopība ļauj pagarināt augšanas sezonu, kas var sākties un beigties mēnešus ārpus tradicionālās augšanas sezonas, kad aug jūsu klimatā. Siltumnīcas var pat ļaut jums audzēt ražu visu gadu. Siltumnīcas var arī nodrošināt siltāku miniklimatu augiem, kas parasti neatrodas jūsu zonā, ļaujot jums kultivēt daudzas augu sugas, kas raksturīgas tikai jūsu reģionam.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas

Audzējot augus siltumnīcā, ir svarīgi atcerēties, ka gaisa temperatūra iekšpusē var būt pat par 30 līdz 40 grādiem siltāka nekā ārējā gaisa temperatūra. Kad temperatūra siltumnīcā kļūst pārāk augsta, jūsu augi faktiski var aizdegties. Vasaras karstākajās vietās ieteicams pievienot siltumnīcai ēnu drāniņu, kas palīdzēs uzturēt temperatūru iekšpusē. Būvējot siltumnīcu, apsveriet jumta līnijas izkārtošanu virzienā no austrumiem uz rietumiem tā, lai lielākā jumta platība būtu pakļauta dienvidiem. Tas izdarīs divas lietas. Pirmkārt, ja ir nepieciešams ēnas audums, jums, iespējams, būs jāaptver tikai jumta puse, kas vērsta uz dienvidiem, ietaupot laiku un naudu materiālos. Otrkārt, ja vairāk jumta platības ir pakļautas intensīvai dienvidu saulei, jūs iegūsit maksimālu labumu no saules siltumnīcā aukstajos mēnešos, kad tas jums nepieciešams.

Dārzkopība pilsētas centrā

Tiem no mums, kam patīk dārzkopība, vēl viens siltumnīcas dārzkopības ieguvums ir spēja dārzeņus no sēklām sākt gada sākumā. Lai gan daudzi kokaudzētavas un dārza centri gada sākumā dārzeņus pārdod kā jaunus augus, šos mazos stādus var dārgi iegādāties. Protams, stādot lielākos apmēros, stādīšana no sēklām ir daudz ekonomiskāka iespēja. Turklāt, audzējot noteikta veida garšaugus un dārzeņus, var būt prasība sākt no sēklām, jo vairumā stādu audzētavu neaudzē skaidrākas šķirnes un hibrīdus.

Dārzeņiem, kas labi aug konteineros, piemēram, tomātiem, paprikai, salātiem, zemenēm un daudzām garšvielām, siltumnīca var būt veids, kā audzēt savu produkciju visu gadu un ietaupīt naudu uz pārtikas rēķina.

Lai gan siltumnīcas var būt nozīmīgs ieguldījums jau pašā sākumā, siltumnīcu dārzkopības priekšrocības ir gandrīz bezgalīgas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *