Siltumnīcas sagatavošanas padomi


Pirms esat gatavs faktiskajai dārzkopībai siltumnīcā, siltumnīcā ir jāveic daudz darba un sagatavošanās darbu. Šajā rakstā mēs izpētīsim dažas lietas, kuras jums vajadzētu apsvērt pirms siltumnīcas pirkšanas vai celtniecības.

Siltumnīcas sagatavošana sezonai

Siltumnīca ne vienmēr ir “karsta māja”, kā to dažreiz sauc. Siltumnīcas temperatūras un mitruma līmeni var diezgan viegli pielāgot.

Ir vairāki iemesli, kāpēc dārznieki var izvēlēties dārzkopību siltumnīcā. Visbiežākais iemesls parasti ir vēlme pagarināt tradicionālo audzēšanas sezonu ziemā. Siltumnīcu izmantošana arī ļauj dārzniekiem uzturēt augus rudenī un visu ziemu pavasara sējai vai stādīšanai. Sākot jaunus augus no sēklām, siltumnīca ļauj sēklas stādīt ātrāk, nekā jūs darītu, ja tās sētu tieši āra dārzā. Stādu sākšana no sēklām ir arī ļoti ekonomiska iespēja, nevis izmaksas par jaunu stādu iegādi no kokaudzētavas. Citi izplatīti siltumnīcu dārzkopības iemesli ir tropisko vai eksotisko augu audzēšana, dārzeņu audzēšana ziemai un augu hibridizācijas izmēģināšana kā hobijs vai mājas zinātnes eksperimenti.

Gatavojoties siltumnīcas sakārtošanai, jūs vēlēsities apsvērt savas jaunās telpas darbplūsmas izkārtojuma izveidošanu. Piemēram, būs dienas, kurās stādīsit tikai sēklas, un citas dienas jūs pārsūtīsit stādus no mazas gultas uz lielāku gultu. Jūs varētu vēlēties, lai jūsu podu galdi atrodas vienā noteiktā vietā, plaukti – citā utt. Viens veids, kā noformēt izkārtojumu, ir kādu laiku pavadīt, spēlējot darbu “siltumnīcā” vai vienkārši iedomājoties, kā jūsu darbs tiks paveikts kosmosā.

Laistāmā ūdens kvalitāte

Jūsu siltumnīcai izvēlētā vieta ir ļoti svarīga. Jūs nevēlaties, lai ēnu koks bloķētu svarīgus saules starus. Plānojot vietni, ņemiet vērā arī to, ka mazs koks piecu, desmit vai piecpadsmit gadu laikā tagad augs daudz lielāks. Jums arī jādomā par trafika modeļiem.

Vēl viena svarīga siltumnīcefekta sagatavošanas sastāvdaļa ir noteikt, vai vēlaties pats būvēt konstrukciju vai nodarbināt ārējo darbaspēku. Pirmkārt, jums rūpīgi un godīgi jāizvērtē savas spējas un prasmes, lai veiktu šāda mēroga DIY projektu. Kādi rīki būs nepieciešami, un vai jums ir piekļuve tiem un zināšanas to izmantošanai? Vai jūs esat fiziski spējīgs pats veikt darbu? Vai jūs varēsit veikt darbu grafikā, kas atbilst jūsu vajadzībām un cerībām?

Ja jūs nolemjat pieņemt darbā palīdzību no ārpuses, noteikti pārbaudiet atsauces. Vai viņi agrāk ir uzcēluši citas siltumnīcas? Vai vēl labāk, apstājieties un pieklauvējiet pie durvīm un jautājiet mājas īpašniekam par projektu. Vai tas tika pabeigts savlaicīgi un vai darbuzņēmējs ievēroja budžetu? Vai būvniecības laikā rodas kavējumi vai neparedzētas izmaksas? Visbeidzot, jūs vēlaties uzzināt, vai darbuzņēmējs ir piesaistīts un apdrošināts. Pēdējais, ko vēlaties, ir nolīgt dažas darba dienas un pēc tam atrast strādnieku kompensācijas prasības, jo viņi tika ievainoti darbā, un uzņēmumam nav apdrošināšanas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *